generální partner

ČEZ

partner

Praha - Evropské hlavní město sportu 2016
Euro Oil
Městská část Praha 1
Euroagentur

mediální partner

Lidové noviny
Šachový týdeník
Untitled Document

kvíz GM Horta

IVANČUK vs. NAVARA - ČEZ CHESS TROPHY 2017

Kvíz velmistra Horta o Bobby Fischerovi

S téměř posvátnou úctou připravuji 15 otázek do kvízu ke geniálnímu mistrovi světa Robertu J. Fischerovi. Amadeus Mozart šachové hry? Či spíše Elvis Presley? Rok 1972 - celý svět mu držel palce a Amerika objevila díky zápasu Fischer-Spasskij šachy. Snad jste se i vy kvůli němu šachové hře upsali a tanec figur vás bude doprovázet a fascinovat až do smrti. Pro kvíz, který proběhne v pátek 16. června od 15.00 v Michnově paláci v Praze na Kampě, se hledají 3 soutěžící, kteří vědí něco o jeho životopise i šachových činech.

Existuje spousta pramenů a zpráv, seriozních i neseriozních, legendární Američan je stále obklopen rouškou fantastických interpretací. Je nás jen málo, kteří ho zažili "in natura", například na olympiádě v Lipsku 1960 či v Siegenu o deset let později. Vzpomínky zářivé na léto marnivé! Je na co se ptát, je na co vzpomínat. I vy můžete určitě něco dodat, prezentovat vaše mínění a přiblížit se k tomu geniálnímu mozku. Jsou genialita a šílenství doopravdy sousedé?

Vítěz vyhraje knihu Pražské šachové společnosti "Bobby Fischer proti českým velmistrům", jejímž jsem spoluautorem. A taky lahev skvělého gruzínského vína. Přijít se podívat na tento kvíz můžete všichni. Všichni si přejí mít tak Bobbyho autogram. To vám už zařídit neumím, ale knihu "Bobby Fischer proti českým velmistrům", vám rád podepíše její spoluautor Vlastimil Hort. Stejně jako svoji vlastní knihu vzpomínek a názorů "Budu-li míti kliku", kterou si na Kampě budete moci koupit.
Zájemci u účast v kvízu jako soutěžící, pište na mail prazska.sachova@gmail.com.


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb