generální partner

ČEZ

partner

Praha - Evropské hlavní město sportu 2016
Euro Oil
Městská část Praha 1
Euroagentur

mediální partner

Lidové noviny
Šachový týdeník
Untitled Document

Výstava šachový fotek

IVANČUK vs. NAVARA - ČEZ CHESS TROPHY 2017

Výstava šachový fotek

Výstava šachových fotek z hospod a kaváren
vernisáž 15. 6. od 15:00 v Michnově paláci na Kampě (vstup Všehrdovou ulici)

Smutná herečka Marie Kružíková s červeným vínem nad zoufalou šachovou pozicí či skupinka pantátů z podtatranské krčmy - to jsou témata některých medailových snímků z šachové fotosoutěže z hospod a kaváren.
Vítězem se stal fotograf deníku Blesk Michal Protivanský, který nafotil sérii fotografií z pražské kavárny Unijazz. Na druhém místě skončil loňský vítěz Robert Štáffen se snímky z podtatranské krčmy. A o třetí místo se rozdělili fotografka Pražské šachové společnosti Anežka Kružíková (aranžované snímky její sestry, herečky Marie Kružíkové) a Břetislav Eichler (reportážní fotografie z turnaje ve Fischerových šachách v brněnské čajovně Utopie.
Čtyři nejlepší snímky si můžete prohlédnout pod tímto článkem, více prací od vítězných autorů a také od fotografů, kteří dostali od poroty pochvalnou zmínku (Nicoleta Gomes, Luděk Sedlák a Jolana Tomíčková), najdete na facebookovém profilu Chess Cafe.

Patnáct nejlepších snímků bude vystaveno na výstavě v Michnově paláci v Praze na Kampě od 15. do 18. června, během šachového festivalu ČEZ CHESS TROPHY 2017. Vernisáž výstavy bude ve čtvrtek 15. června od 15.00.

Do druhého ročníku soutěže o nejhezčí šachovou fotku z hospod a kaváren se zapojilo celkem šestnáct fotografů, kteří zaslali 66 snímků.
Vítězové budou odměněni vouchery Centra FotoŠkoda a fotografickými publikacemi z nakladatelství Torst, sponzorů soutěže.
Soutěž organizovala společnost Šach Mat za podpory Šachového svazu ČR a Pražské šachové společnosti.


1. místo - Michal Protivanský


2. místo Robert Štáffen


3. místo Anežka Kružíková


3. místo - Břetislav Eichler


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb