generální partner

České dráhy, a.s.

partner

EA Hotels
Růžolící Chrochtík s.r.o.
SŽDC
Výzkumný ústav železniční, a.s.
GO parking
Bernhardt
Babolat

mediální partner

Lidové noviny
Šachový týdeník
Chessbase.com

pořadatel

Pražská šachová společnost
Untitled Document


pozoruhodnosti Prahy

Šachový vlak 2018

Pozoruhodnosti a pamětihodnosti Prahy

Praha byla prý prahem mezi východem a západem, byla městem alchymistů a astronomů (Tycho de Brahe je pohřben v kostele Panny Marie před Týnem na Staroměstském náměstí) za císaře Rudolfa II. a také městem šachistů. Narodil se v ní první mistr světa v šachu Wilhelm Steinitz (připomíná to pamětní deska na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy), hostila šachovou olympiádu v roce 1931 a dnes v ní žije nejlepší český šachista David Navara.

Projděte se královskou cestou, kudy se ubíraly korunovační průvody, od secesního Obecního domu, kolem Orloje na Staroměstském náměstí, přes Karlův most a pak Nerudovkou nahoru na Hrad. Tam, v sídle českých králů a dnes českého prezidenta, si můžete prohlédnout svatovítskou katedrálu, kde leží pochován patron české země, zhlédnout zajímavé expozice ve výstavních prostorách Hradu a hlavně si musíte dosyta vychutnat jeden z nejkrásnějších výhledů na Prahu vůbec.

Pamětní deska s reliéfní podobiznou prvního mistra světa v šachu Wilhelma Steinitze (*1836 Praha †1900 New York) je umístěna na boční stěně Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Nedaleko odtud, na rozhraní židovského ghetta a Starého města ve slepé uličce Goldřichově, stával Steinitzův rodný domek.)

Proslulý staroměstský Orloj na staré pražské radnici na Staroměstském náměstí.

Katedrála sv. Víta je jeden z nejkrásnějších gotických chrámů ve střední Evropě. Uvnitř jsou v místnosti zamčené sedmi zámky uloženy české korunovační klenoty.


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb