Pořádané akce v roce 2007

CZECH COAL CARLSBAD CHESS TOURNAMENT 2007

CZECH COAL CARLSBAD CHESS TOURNAMENT 2007

(září 2007, hotel Carlsbad Plaza, Karlovy Vary) Nejlépe obsazený turnaj v dějinách České republiky i Československa (17. kategorie FIDE) byl uspořádán na oslavu výročí 100 let od konání prvního mezinárodního šachového turnaje v českých zemích. Turnaj se konal pod záštitou prezidenta České republiky Václava Klause, který při jeho zahájení předal cenu Chess Legend Award 2007 velmistru Viktoru Korčnému, a dále mu dali záštitu hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel a primátorka Karlových Varů Veronika Vlková. Čestnými hosty turnaje byli nejstarší žijící velmistr André Lilienthal (96 let) a dále velmistři Lájoš Portisch a Vlastimil Hort, který turnaj komentoval společně s kapitánem české reprezentace Michalem Konopkou. Velmistři Sergej Movsesjan (nejlepší hráč Slovenské republiky) a Ruslan Ponomarjov (bývalý mistr světa FIDE) získali nejvíce bodů, podle pomocného hodnocení se vítězem turnaje stal velmistr Movsesjan.

1. Sergej Movsesjan (4,5 b.)
2. Ruslan Ponomarjov (4,5 b.)
3. Vladimir Akopjan (4 b.)
4. David Navara (4 b.)
5. Alexej Širov (3,5 b.)
6. Jan Timman (3 b.)
7. Viktor Láznička (3 b.)
8. Viktor Korčnoj (1,5 b.)


Kompletní informace naleznete na oficiálních stránkách turnaje.

ČEZ CHESS TROPHY 2007

ČEZ CHESS TROPHY 2007

(srpen 2007, hotel BW Kampa, Praha) Dva bývalí vicemistři světa, velmistři Nigel Short a Jan Timman se utkali v zápase na šest partií v rapid šachu a čtyři partie ve Fischerových šachách s nejlepšími českými šachisty, velmistrem Davidem Navarou a velmistryní Janou Jackovou. Velmistr Short odehrál simultánku proti 30 VIP soupeřům.

GM Short 3 – 7 GM Navara
GM Timman 7 1/2 – 2 1/2 WGM Jacková

Mat, pane řediteli

Mat, pane řediteli

(březen 2007, Art Hotel William, Bratislava) Šachový zápas českých a slovenských manažerů na patnácti šachovnicích a alternativní simultánka velmistrů Tomáše Orala a Sergeje Movsesjana.
Čeští manažeři 5 – 10 Slovenští manažeři (1. kolo)
Čeští manažeři 4 – 11 Slovenští manažeři (2. kolo)

Trénink reprezentace s Markem Dvoreckým

Trénink reprezentace s Markem Dvoreckým

(leden 2007, hotel Carlsbad Plaza, Karlovy Vary) Světově proslulý trenér Mark Dvoreckij vedl čtyřdenní intenzivní šachové soustředění české mužské reprezentace, kterého se zúčastnili mj. GM David Navara, GM Viktor Láznička, GM Tomáš Polák, GM Radek Kalod, GM Tomáš Oral, IM Pavel Šimáček a FM Jan Šuráň) v Karlových Varech a dal šachovou přednášku pro klubové hráče.


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb