Pořádané akce

Bankovní šachový festival

Bankovní šachový festival

Otevřený mezinárodní šachový turnaj v nejkrásnějších prostorách Prahy, konaný pod záštitou guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka, se bude hrát od 28. 11. do 3. 12. v luxusních sálech České národní banky a historických saloncích CERGE-EI. Přednostní právo účasti mají zaměstnanci a bývalí pracovníci bank, pojišťoven, investičních fondů a dalších finančních institucí. Ostatní šachisté se mohou hlásit od 1. září. Hrát se bude bleskový turnaj, turnaj v rapid šachu a turnaj ve Fischerových šachách, doprovodným program budou slavnostní otevření, vernisáž výstavy Šachy a šachisté na bankovkách a mincích celého světa a simultánky velmistrů.

Česko-slovenský šachový zápas manažerů 2017

Česko-slovenský šachový zápas manažerů 2017

(listopad 2017, EA Business hotel Jihlava)
Jedenáctý ročník šachového zápasu českých a slovenských manažerů na devíti šachovnicích na čtyři kola v rapid šachu se uskutečnil 11. 11. v EA Business Hotelu Jihlava. Vyhráli domácí 4:0. Zápas pořádala Pražská šachová společnost a jeho hosty byli velmistři Vítězslav Rašík a Marián Jurčík.

Šachový vlak 2017

Šachový vlak 2017

(říjen 2017, Praha - Olomouc - Trenčín - Bratislava - Lednice - Praha)
Šachový vlak 2017 pojede ve dnech 13. - 17. října po trase Praha - Olomouc - Trenčín - Bratislava - Lednice - Praha. Ve vlaku se v průběhu jízdy mezi jednotlivými etapovými městy bude hrát 9-kolový turnaj v rapid šachu.
Chcete-li se této mimořádné akce zúčastnit, neváhejte s rezervací místa (prazska.sachova@gmail.com). Počet míst ve vlaku je na rozdíl od počtu zájemců z celého světa omezen.
Místo v Šachovém vlaku stojí 4.990 Kč, místo pro nehrající doprovod stojí 3.490 Kč. Ubytování si můžete rezervovat v organizátorem předvybraných hotelích ve 3 cenových kategoriích, nebo si ho zajistit sami.

S Navarou na Navarov

S Navarou na Navarov

(září 2017, Palackého stezka z Plavů na Spálov)
Na čtrnáctikilometrovém výletě s nejlepším českým šachistou Davidem Navarou byla na zřícenině hradu Navarov pokřtěna jeho nová kniha Můj světový šach, která navazuje na Můj šachový svět. Poté se šlo dále podle říčky Kamenice až na její soutok s Jizerou, kde v hostinci Pod Spálovem se všichni posilnili a šestice účastníků si zahrála simultánku s velmistrem Navarou. Pětkrát vyhrál velmistr, remízu vybojoval Pavel Matocha.

EY šachový turnaj manažerů

EY šachový turnaj manažerů

(září 2017, kavárna AdAstra, Praha)
Šachový turnaj manažerů v bleskovém šachu uspořádala Pražská šachová společnost pro společnost EY (dříve Ernst & Young). Z dvaceti účastníků si v devítikolovém turnaji nejlépe vedli manažer společnosti ČEZ Jiří Pačovský (8,5 bodu), advokát Jiří Navrátil (7 bodů) a další ředitel skupiny ČEZ Jan Klaus (6 bodů). Čestným hostem turnaje, který se konal 21. září v pražské kavárně AdAstra, byl legendární český velmistr Jan Smejkal.

IVANČUK vs. NAVARA - ČEZ CHESS TROPHY 2017

IVANČUK vs. NAVARA - ČEZ CHESS TROPHY 2017

Zápas mistra světa v rapid šachu Vasila Ivančuka s nejlepším českým šachistou Davidem Navarou byl hlavním bodem letošního ročníku ČEZ CHESS TROPHY 2017, který se konal v Praze v Michnově paláci na Kampě od 15. do 18. června. Velmistři hráli zápas na 12 partií v rapid šachu (započítávané na ELO) a ukrajinský šampion zvítězil 7,5:4,5.

Festival byl doplněn bohatým programem (simultánka mistra světa, přednáška velmistra Cveka, kvíz velmistra Horta a výstavy uměleckých šachových souprav a šachových fotek z kaváren a hospod).


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb