generální partner

ČEZ
Untitled Document

úvodní info

ČEZ CHESS TROPHY 2008

ČEZ CHESS TROPHY 2008

(květen 2008, hotel BW Kampa, Praha) Nejlepší šachista světa GM Vladimir Kramnik přijede letos v květnu do Prahy, aby se utkal v zápase na osm partií v rapid šachu s nejlepším českým šachistou Davidem Navarou. Zápas bude součástí šachového festivalu ČEZ CHESS TROPHY 2008, který opět pořádá občanské sdružení Pražská šachová společnost. Mimořádné obsazení letošního ročníku má podtrhnout stoleté výročí od konání prvního pražského mezinárodního šachového turnaje. Velmistr Kramnik byl v letech 2000 až 2007 mistrem světa a k 1. 1. 2008 byl světovou jedničkou na ELO žebříčku mezinárodní šachové federace FIDE.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo domluvit tento zápas a že čeští šachisté budou mít příležitost uvidět na vlastní oči světovou šachovou jedničku. Vzhledem k tomu, že velmistra Kramnika čeká letos v říjnu zápas o mistra světa s velmistrem Anandem, jeho pražský zápas ukáže, nakolik se velmistr Navara může měřit s absolutní světovou špičkou,“ říká Pavel Matocha, předseda Pražské šachové společnosti.
Zápas bude probíhat od 14. do 18. května v Praze na Kampě. Každý den se budou hrát dvě partie s výjimkou pátku 16. května, kdy se uskuteční simultánka velmistra Kramnika. První partie začne vždy v 17 hodin, , druhá v 18:15. Diváci jsou ovšem každý den zváni na Kampu do Michnova paláce (respektive do hotelu BW Kampa) již od 16 hodin, kdy budou probíhat přednášky velmistrů či vernisáž výstavy. Všechny partie bude pro diváky v sále komentovat velmistr Lubomír Kaválek.
Vstupenky na šachový festival budou v prodeji od 5. května na recepci hotelu BW Kampa (Všehrdova 16, Praha 1). Nebo si je můžete rezervovat na e-mailové adrese marketa.cejkova@gmail.com a poté vyzvednout až přímo v den akce (nejpozději však v 15:45). Cena vstupenky bude 40 Kč na den; děti, studenti a důchodci mají padesát procent slevu.


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb