generální partner

České dráhy, a.s.

partner

EA Hotels
SŽDC
GO parking

mediální partner

Lidové noviny
Šachový týdeník
Chessbase.com

pořadatel

Pražská šachová společnost
Untitled Document

pozoruhodnosti Českého Krumlova

Šachový vlak 2019

Pozoruhodnosti Českého Krumlova

Český Krumlov již dvacetpět let patří na seznam světového dědictví UNESCO. Toto historické město, o němž se dochovaly první zmínky již ze 13. století, je oblíbeným kulturním centrem nejen díky dochovaným historickým památkám, ale také díky výhodné poloze přímo na Vltavě, jež z něj v letních měsících činí populární centrum vodáků.

Zámecké barokní divadlo - Českokrumlovské zámecké divadlo je jedním z nejstarších barokních divadel zámeckého typu dochovaných ve střední Evropě a reprezentuje nejkomplexněji dochovanou barokní divadelní scénu svého druhu na světě. V současné době je využíváno jako funkční divadelní muzeum, kde si návštěvník může prohlédnout kompletně dochovaný prostor hlediště s původními dřevěnými lavicemi, prostor orchestřiště a rovněž prostor dolní mašinérie, vybavený sadami posuvných rámů, lanovody a rumpály.

Otáčivé hlediště - Otáčivé hlediště Český Krumlov patří mezi přední evropské divadelní „open-air“ scény. Již více než půl století je významnou a ojedinělou stavbou nejen v regionálním, ale přímo ve světovém měřítku. Jevištní plocha je tvořena rozlehlým parkem, který umožňuje využívat ojedinělost nádherné scenérie zámecké zahrady či průčelí rokokového zámečku Bellaire, což dotváří jedinečnou atmosféru zde hraných představení.

Hrad a zámek Český Krumlov – Areál hradu a zámku Český Krumlov je, hned po Pražském hradě, druhým největším hradním a zámeckým komplexem v Čechách. Areál sestává z pěti nádvoří a rozlehlé zámecké zahrady, jejíž součástí jsou objekty jako jízdárna, letohrádek Bellaire, kaskádová fontána, zámecký rybník, nebo již zmíněné otáčivé hlediště. Zajímavým architektonickým počinem je i Plášťový most, vedoucí z Horního hradu na V. hradní nádvoří. Na tomto místě původně stála dřevěná lávka s padacím mostem, postupně však byla nahrazena zděnou stavbou, jíž v současné době tvoří krytá třípodlažní chodba postavena na mohutných, v patrech sklenutých, pilířích.

Doporučené restaurace

Le Jardin, hotel Bellevue
Restaurace ve francouzském stylu.
Latran 77, Český Krumlov , tel. +420 380 720 109

Papa's Living Restaurant
Vyhlášený krumlovský restaurant, který obdržel cenu Nejlepší česká restaurace roku 1996 a několikrát se umístil v 'top 10' mimopražských restaurací.
Latrán 13, Český Krumlov, tel. +420 380 711 583

Jakub Restaurant
Pokrmy zejména z čerstvých sladkovodních a mořských ryb, široká nabídka tuzemských i zahraničních vín.
Kájovská 54 | 30 m pod hlavním Náměstím, Český Krumlov, tel. +420 607 261 469

OSTATNÍ
Egon Schiele Art Centrum
Kavárna + kulturní centrum nabízející celoročně výstavu o životě a díle Egona Schieleho, výstavy klasického a současného umění 20. a 21. století.
Široká 71, Český Krumlov, tel. +420 380 704 011

Otáčivé hlediště

Panorama

Zámek nad řekou


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb