Pořádané akce v roce 2009

Sněženky a Machři - Czech Coal Chess 2009

Sněženky a Machři - Czech Coal Chess 2009

(prosinec 2009, hotel Cristal Palace, Mariánské Lázně)Mladé velmistryně (Humpy Koneru, Anna Muzyčuk, Kateřina Lahno a Jana Jacková) porazily v dvoukolovém scheveningenském zápase Sněženky a Machři - Czech Coal Chess Match 2009 tým šachových legend (Viktor Korčnoj, Jan Timman, Robert Hübner a Vlastimil Hort) nejtěsnějším možným rozdílem 16,5 – 15,5.
Zápas se konal od 28. listopadu do 5. prosince 2009 v hotelu Cristal Palace v Mariánských Lázních. Hrálo se tempem 90 minut na 40 tahu + 30 minut do konce partie s přídavkem 30 s za každý provedený tah. Zápas uspořádalo občanské sdružení Pražská šachová společnost.

SIMULTÁNKA GM VLASTIMILA HORTA

SIMULTÁNKA GM VLASTIMILA HORTA

(listopad 2009, hotel Cascade, Most) Simultánku a přednášku legendárního velmistra Vlastimila Horta uspořádala Pražská šachová společnost pro zaměstnance společnosti Česká rafinérská. V úterý 24. listopadu v hotelu Cascade v Mostě hrál druhý nejlepší šachista České republiky 20. století Vlastimil Hort proti 22 soupeřům, přičemž 1 partii hrál naslepo. Velmistr Hort vyhrál 18,5 – 3,5 (zvítězil Jan Štursa a remizovali Jiří Škuthan, Jan Vykouk, Jan Klimeš, Libor Bakajsa a Miroslav Körschner). V simultánce hrál i Bohuslav Kořínek, který před půl stoletím sám pořádal v severních Čechách simultánku Vlastimila Horta, který tehdy hrál naslepo proti 8 soupeřům.

Jenewein Chess Match 2009

Jenewein Chess Match 2009

(listopad 2009, Art Hotel William, Bratislava) Šachový zápas českých a slovenských manažerů na sedmnácti šachovnicích v rapid šachu a alternativní simultánka velmistrů Sergeje Movsesjana a Vlastimila Babuly.

ČEZ CHESS TROPHY 2009

ČEZ CHESS TROPHY 2009

(květen 2009, hotel BW Kampa, Praha) Zápas na osm partií v rapid šachu nejlepšího českého šachisty Davida Navary s hráčem z absolutní světové špičky Vasilijem Ivančukem se uskutečnil od 27. do 31. 5. 2009 v hotelu Best Western Kampa v Praze a skončil jednoznačným vítězstvím ukrajinského velmistra 5,5 – 2,5. Součástí festivalu ČEZ CHESS TROPHY 2009 byly kromě zápasu velmistrů i šachové přednášky velmistrů Lubomíra Kaválka (o šachové kráse), Vlastimila Horta (o šachách a šachistech v době válek) a Jána Plachetky (o Richardu Rétim).
Šachový festival ČEZ CHESS TROPHY 2009 uspořádálo občanské sdružení Pražská šachová společnost v partnerství s hlavním městem Prahou.

SIMULTÁNKA GM VLASTIMILA HORTA

SIMULTÁNKA GM VLASTIMILA HORTA

(březen 2009, Obecní dům, Praha) Přednášku a simultánku legendárního velmistra Vlastimila Horta uspořádala Pražská šachová společnost pro zaměstnance společnosti ČEZ. V sobotu 28. března v karetním salónku kavárny Obecního domu v Praze hrál druhý nejlepší šachista České republiky 20. století Vlastimil Hort proti 20 soupeřům - 17 porazil, jednou remizoval (Pavel Nováček) a před dvěma zaměstnanci skupiny ČEZ, Jiřím Pačovským a Liborem Kičmerem musel velmistr sklonit svého krále.


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb