Pořádané akce

Sněženky a machři – Czech Coal Chess Match 2011

Sněženky a machři – Czech Coal Chess Match 2011

(prosinec 2011, hotel Cristal Palace, Mariánské Lázně)
Legendární velmistři (Robert Hübner, Rafael Vaganjan, Vlastimil Hort a Boris Gulko) se utkají ve dvoukolovém scheveningenském zápase Sněženky a Machři - Czech Coal Chess Match 2011 s nastupující generací šachistek (Marija Muzyčuk, Natalija Pogonina, Tania Sachdev a Eva Kulovaná) od 3. do 11. prosince 2011 v hotelu Cristal Palace v Mariánských Lázních. Bude se hrát tempem 90 minut na 40 tahu + 30 minut do konce partie s přídavkem 30 s za každý provedený tah. Zápas pořádá občanské sdružení Pražská šachová společnost.

Česko-slovenský zápas manažerů 2011

Česko-slovenský zápas manažerů 2011

(listopad 2011, hotel Tereziánský dvůr, Hradec Králové)
Šachový zápas českých a slovenských manažerů na třinácti šachovnicích v rapid šachu skončil remízou, alternativní simultánku vyhráli velmistři Vlastimil Hort a Ján Plachetka a v turnaji v bleskovém šachu zvítězil Jiří Pačovský.
Čeští manažeři 6,5 – 6,5 Slovenští manažeři (1. kolo)
Čeští manažeři 6,5 – 6,5 Slovenští manažeři (2. kolo)
Čeští manažeři 6 – 7 Slovenští manažeři (3. kolo)
Čeští manažeři 7 – 6 Slovenští manažeři (4. kolo)

Šachový vlak

Šachový vlak

(říjen 2011, Praha-Vídeň-Budapešť-Bratislava-Krakov)
Pojeďte na výlet do 5 krásných středoevropských měst a zahrajte si při tom ve vlaku 15-ti kolový turnaj v rapid šachu. Speciálně vypravený vlak vyjede z Prahy 14. října 2011 v 10:00 dopoledne a cestou do Vídně odehrajete tři kola turnaje. Odpoledne a večer budete mít příležitost poznat rakouskou metropoli, zajít nejen na sachr a vídeňskou kávu, ale také třeba do opery, přespíte v hezkém hotelu a 15. října v 10:00 pojedete do Budapešti. Ve vlaku odehrajete druhé kolo turnaje, odpoledne vyzkoušíte proslulé lázně Szechenyi a večer ochutnáte čabajku nebo nejlepší tokajská vína. 16. října na vás bude čekat Bratislava, 17. října Krakov a 18. října se vrátíte do Prahy.

Trojboj smíšených dvojic

Trojboj smíšených dvojic

(září 2011, Hamr sport a penzión sv. Kryštofa, Praha – Záběhlice)
V tenise, plážovém volejbalu a šachách-holanďanech soupeřilo v sobotu 17. 9. 2011 sedm smíšených dvojic v Praze Záběhlicích. Mezi nimi byli i velmistr Sergej Movsesjan s velmistryní Julií Kočetkovou, šéf Poštovní spořitelny Jan Lamser s auditorkou KMPG Lucií Hodovou, nebo generální ředitel EuroAgentur Hotels & Travel Josef Bára se svojí asistentkou Johanou Matznerovou. Trojboj smíšených dvojic však nakonec vyhráli Pavel Matocha s Kristýnou Němcovou z Pražské šachové společnosti.

Navara vs. Movsesjan – ČEZ CHESS TROPHY 2011

Navara vs. Movsesjan – ČEZ CHESS TROPHY 2011

(červen 2011, Michnův palác, Praha) Mistr světa Viswanathan Anand přijede do Prahy, aby zde odehrál simultánku proti 30 soupeřům a zahájil zápas nejlepších šachistů Česka a Slovenska uplynulého desetiletí. Velmistři David Navara a Sergej Movsesjan se utkají v zápase na šest vážných partií. Součástí festivalu ČEZ CHESS TROPHY 2011, který se uskuteční od 12. do 19. června v Michnově paláci v Praze na Kampě, budou i přednášky Lubomíra Kaválka, Vlastimila Horta, Jochanana Afeka a Vítězslava Houšky, simultánka Jana Smejkala, křest knihy o mistru Karlu Opočenském a výstava šachové filatelie. K akci bude vydáno i příležitostné poštovní razítko.


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb