Pořádané akce

ZÁPAS VELMISTRŮ NA 12 ŠACHOVNICÍCH SOUČASNĚ

ZÁPAS VELMISTRŮ NA 12 ŠACHOVNICÍCH SOUČASNĚ

(prosince 2016, OC Lužiny, Praha)
Nejlepší český šachista David Navara se utká s členem týmu mistrů světa a olympijských vítězů Sergejem Movsesjanem v zápase na 12 šachovnicích současně. Zápas začne v neděli 4. prosince v 15.00 v pražském obchodním centru Lužiny, kde si ten samý den dopoledne můžete zahrát v simultánce proti těmto velmistrům.

Česko-slovenský šachový zápas manažerů 2016

Česko-slovenský šachový zápas manažerů 2016

(listopad 2016, EA Business hotel Jihlava)
Desátý ročník šachového zápasu českých a slovenských manažerů na sedmnácti šachovnicích na čtyři kola v rapid šachu se uskutečnil 5. 11. v EA Business Hotelu Jihlava. Vyhráli hosté ze Slovenska 3:1. Zápas pořádala Pražská šachová společnost a jeho hosty byli velmistři Igor Štohl a Robert Cvek.

Šachový vlak 2016

Šachový vlak 2016

(říjen 2016, Praha - Regensburg - Innsbruck - Salzburg - Český Krumlov - Praha)
Šachový vlak 2016 pojede ve dnech 7. - 11. října po trase Praha - Regensburg - Innsbruck - Salzburg - Český Krumlov - Praha. Ve vlaku se v průběhu jízdy mezi jednotlivými etapovými městy bude hrát 10-kolový turnaj v rapid šachu.
Chcete-li se této mimořádné akce zúčastnit, neváhejte s rezervací místa (prazska.sachova@gmail.com). Počet míst ve vlaku je na rozdíl od počtu zájemců z celého světa omezen (loni se Šachového vlaku zúčastnilo 120 šachistů z 19 zemí celého světa a kapacita vlaku byla obsazená již v červenci).
Místo v Šachovém vlaku stojí 4.990 Kč, místo pro nehrající doprovod stojí 3.490 Kč. Ubytování si můžete rezervovat v organizátorem předvybraných hotelích ve 3 cenových kategoriích, nebo si ho zajistit sami.

EY šachový turnaj manažerů

EY šachový turnaj manažerů

(září 2016, Florentinum, Praha)
Šachový turnaj manažerů v bleskovém šachu uspořádala Pražská šachová společnost pro společnost EY (dříve Ernst & Young). Ze šestnácti účastníků se do finálové skupiny probojovali manažer společnosti ČEZ Jiří Pačovský, šéf společnosti INGEM Jan Michálek, bývalý ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Roman Prymula a primář rentgenologie z pražské Fakultní nemocnice na Karlově náměstí Josef Hořejš. Vítězem se stal předseda České vakcionologické společnosti Roman Prymula.
Turnaji, který se konal 20. září v sídle společnosti EY v pražském Florentinu, přihlížel i vicegurvernér ČNB Mojmír Hampl.

Navara vs. Rapport - ČEZ CHESS TROPHY 2016

Navara vs. Rapport - ČEZ CHESS TROPHY 2016

Zápas nejlepšího juniora na světě Richarda Rapporta s nejlepším českým šachistou Davidem Navarou bude hlavním bodem letošního ročníku ČEZ CHESS TROPHY 2016, který se bude konat v Praze od 3. do 8. června.
Velmistři budou hrát zápas na 4 vážné partie klasickým tempem (započítávané na ELO) a v komentátorském sále budou živě komentovány zkušenými velmistry. Festival bude doplněn dalším bohatým programem (partie naslepo, živé šachy, simultánky, přednášky, výstava a premiéra filmu o Šachovém vlaku).
Chcete-li si v pátek 3. června zahrát v simultánce s nejlepším juniorem na světě, velmistrem Richardem Rapportem (místo stojí 1.990 Kč), přihlašte se mailem (prazska.sachova@gmail.com).
Chcete-li si v neděli 5. června zahrát v simultánce naslepo s velmistrem Timurem Garejevem, který se v prosinci pokusí překonat světový rekord v této disciplíně (místo stojí 2.990 Kč), přihlašte se mailem (prazska.sachova@gmail.com).


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb