Pořádané akce

SNĚŽENKY A MACHŘI – CZECH COAL CHESS MATCH 2012

SNĚŽENKY A MACHŘI – CZECH COAL CHESS MATCH 2012

(prosinec 2012, Hotel Zámeček, Poděbrady)
Legendární velmistři (Wolfgang Uhlmann, Fridrik Olafsson, Oleg Romanišin a Vlastimil Hort) se utkají ve dvoukolovém scheveningenském zápase Sněženky a Machři - Czech Coal Chess Match 2012 s nastupující generací šachistek (Valentina Gunina, Tania Sachdev, Alina Kašlinskaja a Kristýna Havlíková) od 8. do 16. prosince 2012 v Hotelu Zámeček v Poděbradech. Bude se hrát tempem 90 minut na 40 tahů + 30 minut do konce partie s přídavkem 30 s za každý provedený tah. Čestným hostem je Jurij Averbach, nejstarší žijící velmistr na světě. Zápas pořádá Šach Mat s.r.o. a občanské sdružení Pražská šachová společnost.

Kubistická exhibice v Grand Café Orient

Kubistická exhibice v Grand Café Orient

(listopad 2012, Grand Café Orient, Praha)
Nejlepší český šachista David Navara vyhrál rapid partii s kubistickými šachovými figurami Jaroslava Juřici nad druhým nejlepším indickým šachistou Pentalou Harikrišnou v kubistické kavárně Grand Café Orient v kubistickém domě U Černé Matky Boží v centru Prahy ve středu 21. listopadu 2012.
Po této kubistické exhibici, kterou navštívili i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a velmistr Vlastimil Hort, následovala simultánka velmistra Harikrišny proti čtrnácti soupeřům.

Česko-slovenský šachový zápas manažerů

Česko-slovenský šachový zápas manažerů

(listopad 2012, hotel Kempinski, Bratislava)
Šachový zápas českých a slovenských manažerů na sedmnácti šachovnicích v rapid šachu skončil vítězstvím České republiky 4:0. Alternativní simultánku vyhráli velmistři Vlastimil Hort a Ján Plachetka a v turnaji v bleskovém šachu zvítězil velmistr Hort.
Česká republika 12 – 5 Slovensko (1. kolo)
Česká republika 10 – 7 Slovensko (2. kolo)
Česká republika 10 – 7 Slovensko (3. kolo)
Česká republika 9,5 – 7,5 Slovensko (4. kolo)

Šachový vlak 2012

Šachový vlak 2012

(říjen 2012, Praha – Drážďany – Vratislav – Piešťany – Vídeň - Praha)
Pojeďte na výlet do 5 krásných středoevropských měst a zahrajte si při tom ve vlaku 13-ti kolový turnaj v rapid šachu. Speciálně vypravený vlak vyjede z Prahy v pátek 12. října 2012 v 10:00 dopoledne a cestou do Drážďan odehrajete první dvě kola turnaje. Odpoledne a večer budete mít čas na prohlídku tohoto německého města, přespíte v hezkém hotelu a 13. října v 10:00 budete pokračovat vlakem do polské Vratislavi. Ve vlaku odhrajete další dvě kola turnaje a brzy budete mít příležitost poznat město, kde celý svůj život prožil geniální šachista Adolf Anderssen, nejlepší šachista světa šedesátých a sedmdesátých let 19. století. V neděli 14. října vás bude očekávat slovenské lázeňské městečko Piešťany, 15. října rakouská metropole Vídeň a v úterý 16. října se vrátíte do Prahy.

Svidler vs. Navara – ČEZ CHESS TROPHY 2012

Svidler vs. Navara – ČEZ CHESS TROPHY 2012

(červen 2012, Malostranská beseda, Praha)
Vítěz loňského Světového poháru a několikanásobný přeborník Ruska Peter Svidler se v Praze utkal s nejlepším českým šachistou Davidem Navarou v zápase na čtyři vážné partie (tempo: 90 min / 40 tahů, + 30 min do konce partie, + 30 s za tah od 1. tahu). Velmistr Svidler přesvědčivě vyhrál 3 : 1. Partie komentovali velmistři Robert Cvek a Ján Markoš. Součástí festivalu ČEZ CHESS TROPHY 2012, který se uskutečnil od 20. do 24. června v Malostranské besedě (Malostranské nám. 21, Praha 1), byly i simultánky, přednášky a výstava. K akci bylo vydáno i příležitostné poštovní razítko a pohlednice v limitované sérii.

Simultánka Davida Navary

Simultánka Davida Navary

(únor, hotel Crystal Palace, Praha)
V simultánce proti nejlepšímu českému šachistovi v sobotu 25. února v salónku hotelu Crystal Palace v centru Prahy hrálo 23 šachistů, z nichž ratingově nejsilnějším byl extraligový hráč Jiří Kočiščák (ELO 2319). Velmistr David Navara vyhrál osmnáctkrát, čtyři partie skončily remízou (Petr Budinský, Gustav Nikodém, Sofie Přibylová a Tomáš Bujnošek) a jednou zvítězil velmistrův soupeř (Tomáš Fráňa).


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb