Pořádané akce v roce 2008

Rapid turnaj ke 100 letům Salo Flohra

Rapid turnaj ke 100 letům Salo Flohra

(prosinec 2008, hotel BW Kampa, Praha) První tři hráči českého žebříčku David Navara, Zbyněk Hráček a Viktor Láznička a s nimi další velmistři, mezinárodní mistři i silní netitulovaní hráči sehráli rapid turnaj na paměť 100 let od narození československého velmistra Salo Flohra. Sedmikoolový turnaj, jehož se zúčastnilo 37 šachistů, vyhrál velmistr Robert Cvek se 6 body ze 7 partií. Při slavnostním galavečeru promluvil o Salo Flohrovi velmistr Vlastimil Hort, který se s ním stejně jako přítomní spisovatel Vítězslav Houška a šachový publicista Josef Maršálek osobně znal.

Sněženky a Machři - Czech Coal Chess Match

Sněženky a Machři - Czech Coal Chess Match

(prosinec 2008, hotel Cristal Palace, Mariánské Lázně) Šachové legendy (Karpov, Hort, Olafsson, Uhlmann) porazily v dramatickém a dlouho vyrovnaném dvoukolovém scheveningenském zápase nadějné velmistryně (Cmilyte, Ušenina, Němcová, Jacková) 17,5 : 14,5. Součástí akce byla i simultánka velmistra Marka Vokáče a turnaj v bleskovém šachu, který vyhrál spolumajitel společnosti Ingem IM Jan Michálek.

JENEWEIN CHESS MATCH 2008

JENEWEIN CHESS MATCH 2008

(říjen 2008, Art Hotel William, Bratislava) Šachový zápas českých a slovenských manažerů na dvaceti šachovnicích, alternativní simultánka velmistrů Davida Navary a Sergeje Movsesjana, dvě bleskové partie Sergeje Movsesjana a Anatolije Karpova a simultánka naslepo Sergeje Movsesjana proti 5 soupeřům.

Čeští manažeři 6 – 14 Slovenští manažeři (1. kolo)
Čeští manažeři 12 – 8 Slovenští manažeři (2. kolo)

SIMULTÁNKA GM VLASTIMILA HORTA

SIMULTÁNKA GM VLASTIMILA HORTA

(září 2008, hotel Sport, Kralupy nad Vltavou) Simultánku prokládanou poutavou přednášku legendárního velmistra Vlastimila Horta uspořádala Pražská šachová společnost pro zaměstnance společnosti Česká rafinérská. Ve čtvrtek 18. září v hotelu Sport v Kralupech nad Vltavou hrál druhý nejlepší šachista České republiky 20. století Vlastimil Hort proti 20 soupeřům - 17 porazil a 3 (Jan Skřivánek, Jiří Kopecký a Pavel Matocha) vybojovali remízu.

TRÉNINK REPREZENTACE S MARKEM DVORECKÝM

TRÉNINK REPREZENTACE S MARKEM DVORECKÝM

(září 2008, hotel Derby, Karlovy Vary) Světově proslulý trenér Mark Dvoreckij vedl třídenní intenzivní šachové soustředění české ženské a juniorské reprezentace v hotelu Derby v Karlových Varech. O soustředění, které pod záštitou Šachového svazu ČR uspořádala Pražská šachová společnost, si můžete přečíst na svazovém serveru chess.cz a na novoborském šachovém serveru

Tréninkový zápas Morozevič - Navara

Tréninkový zápas Morozevič - Navara

(červenec 2008, hotel BW Kampa, Praha) V pražském zápase světové dvojky Alexandra Morozeviče (2788) s českou jedničkou Davidem Navarou (2646) vyhrál ruský velmistr 4:2. Duel proběhl od 2. do 8. července 2008 v hotelu Best Western Kampa. Hrálo se tempem 100 minut na 40 tahů a 30 minut do konce partie plus 30 sekund za každý provedený tah a šlo o tréninkový zápas, který nebyl přístupný veřejnosti a který se velmistrům nezapočítává do jejich ELO ratingu.

ČEZ CHESS TROPHY 2008

ČEZ CHESS TROPHY 2008

(květen 2008, hotel BW Kampa, Praha) Nejlepší šachista světa GM Vladimir Kramnik přijede letos v květnu do Prahy, aby se utkal v zápase na osm partií v rapid šachu s nejlepším českým šachistou Davidem Navarou. Zápas bude součástí šachového festivalu ČEZ CHESS TROPHY 2008, který opět pořádá občanské sdružení Pražská šachová společnost. Mimořádné obsazení letošního ročníku má podtrhnout stoleté výročí od konání prvního pražského mezinárodního šachového turnaje. Velmistr Kramnik byl v letech 2000 až 2007 mistrem světa a k 1. 1. 2008 byl světovou jedničkou na ELO žebříčku mezinárodní šachové federace FIDE.


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb