Pořádané akce

Sněženky a Machři – Vršanská uhelná chess match 2013

Sněženky a Machři – Vršanská uhelná chess match 2013

(prosinec 2013, Hotel Zámeček, Poděbrady)
Legendární velmistři (Gulko, Ivkov, Uhlmann a Dorfman) se utkají ve dvoukolovém scheveningenském zápase Sněženky a Machři - Vršanská uhelná chess match 2013 s nastupující generací šachistek (Kašlinskaja, Muzyčuk, Zjazjulkina a Cmilyte) od 30. listopadu do 8. prosince 2013 v hotelu Zámeček v Poděbradech. Bude se hrát tempem 90 minut na 40 tahů + 30 minut do konce partie s přídavkem 30 s za každý provedený tah. Zápas pořádá Šach Mat s.r.o. a občanské sdružení Pražská šachová společnost.

Česko-slovenský šachový zápas manažerů

Česko-slovenský šachový zápas manažerů

(listopad 2013, hotel Sen resort, Senohraby)
Šachový zápas českých a slovenských manažerů na osmnácti šachovnicích v rapid šachu se uskutečnil se 8. - 9. 11. v luxusním hotelu Sen. Vyhráli jej čeští ředitelé 3,5 - 0,5 (při skóre 41,5 - 30,5). Víkendové šachové setkání bylo doplněno alternativní simultánkou velmistrů Jána Plachetky a Roberta Cveka a nočním turnajem v bleskovém šachu.

Šachový vlak 2013

Šachový vlak 2013

(říjen 2013, Praha - Regensburg - Innsbruck - Salzburg - Český Krumlov - Praha)
Další ročník turnaje ve vlaku a výletu po krásných městech střední Evropy připravují Pražská šachová společnost a České dráhy. Šachový vlak 2013 pojede po trase Praha – Regensburg (Německo) – Innsbruck (Rakousko) - Salzburg (Rakousko) – Český Krumlov (Česká republika) – Praha ve dnech 11. – 15. října 2013.

EY šachový turnaj manažerů

EY šachový turnaj manažerů

(říjen 2013, Letenský zámeček, Praha)
Šachový turnaj manažerů v bleskovém šachu uspořádala Pražská šachová společnost pro společnost EY (dříve Ernst & Young). Šestnáctičlennému poli dominovali manažer společnosti ČEZ Jiří Pačovský (vyhrál ziskem 8,5 bodu z 9 partií) a šéf společnosti INGEM Jan Michálek (druhý s 8 body z 9 partií). Turnaje se zúčastnil i ministr vnitra Martin Pecina a mezi hosty byli starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů Igor Němec.

Evropské firemní sportovní hry

Evropské firemní sportovní hry

(červen 2013, hotel Olympik Tristar)
Šest desítek mužů z několika tisíc účastníků Evropských firemních sportovních her, které se konaly od 19. do 23. června v Praze, si jako svoji sportovní disciplínu vybralo šachy. V turnaji v rapid šachu zvítězil dánský FM Soren Bech Hansen (2315 ELO) a v bleskovkách francouzský CM Jean-Fabien Decosse. Nejúspěšnějším týmem v obou disciplínách byl Deutsche Bahn – BSW Berlin 1, vedený Ruedigerem Schuettigem.

Šachovou část Evropských firemních sportovních her pořádaly Šach Mat s.r.o. a občanské sdružení Pražská šachová společnost.

ČEZ CHESS TROPHY 2013

ČEZ CHESS TROPHY 2013

(červen 2013, Galerie 1 a Michnův palác, Praha)
Druhá nejlepší šachistka světa, devatenáctiletá čínská velmistryně Hou Yifan byla hlavním hostem festivalu ČEZ CHESS TROPHY 2013. V Praze vyhrála zápas nad nejlepším českým šachistou Davidem Navarou, když po vyrovnaném skóre ve vážných partiích (2:2) a v blickách (1:1) zvítězila v armegadonu. Součástí festivalu byly i simultánka Hou Yifan proti 20 soupeřům, výstava Šachy v heraldice a přednášky.

Turnaj VŠFS 2013

Turnaj VŠFS 2013

(březen 2013, Vysoká škola finanční a správní, Praha)
Již třetí ročník přeboru družstev středních škol v rapid šachu na Vysoké škole finanční a správní v Praze proběhl v pátek 22. března 2013. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, tempem rapid šach. Každá škola mohla do tohoto turnaje přihlásit maximálně dvě čtyřčlenná družstva. Turnaj se setkal s velkým ohlasem, zúčastnilo se ho celkem 23 družstev, z nichž se nejlépe umístilo Gymnasium Kladno, další dvě příčky obsadili studenti z Gymnázia Kroměříž a Gymnázia Nový Bydžov.

Slavnostní otevření centra Černý Most

Slavnostní otevření centra Černý Most

(březen 2013, Centrum Černý Most, Praha)
Tři tisíce hostů večírku při slavnostním zahájení rozšířeného obchodního centra Černý Most sledovalo živé šachy, které demonstrovaly partii naslepo mezi nejlepšími dvěma hráči České republiky Davidem Navarou a Viktorem Lázničkou. Velmistr Láznička pak ještě sehrál simultánku pro návštěvníkům centra.


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb