Pořádané akce

Kavárna Šachový Václavák

Kavárna Šachový Václavák

(prosinec 2014, hotel Juliš, Praha)
Šachová kavárna spojená s prodejnou nových šachových knih a knihovnou starých (k prezenčními zapůjčení jsou zde tři stovky titulů v češtině, ruštině a němčině) byla slavnostně otevřená 11. 12. v hotelu Juliš na Václavském náměstí v centru Prahy. Slavnostního otevření se zúčastnilo padesát hostů, mezi nimi i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, předseda Úřadu na ochranu osobních údajů Igor Němec, náměstek generálního ředitele Unicredit Banky Aleš Barabas a velmistři David Navara, Sergej Movsesjan, Viktor Láznička, Martin Petr a Petr Neuman. Kavárnu provozuje společnost EuroAgentur Hotels ve spolupráci s Pražskou šachovou společností.

Vánoční večírek Raiffeisen Bank

Vánoční večírek Raiffeisen Bank

(prosinec 2014, Žofín, Praha)
Simultánku s velmistrem Robertem Cvekem připravila Pražská šachová společnost pro hosty vánočního večírku Raiffeisen banky na pražském Žofíně. Zahrát si mohl kdokoliv z tisícovky hostů a po celý večer bylo všech šest šachovnic v permanenci. Velmistr Cvek odehrál za čtyři hodiny 48 partií.

Česko-slovenský šachový zápas manažerů 2014

Česko-slovenský šachový zápas manažerů 2014

(listopad 2014, EA hotel Embassy, Praha)
Šachový zápas českých a slovenských manažerů na osmnácti šachovnicích na čtyři kola v rapid šachu se uskutečnil 8. 11. v luxusním hotelu Embassy sítě EuroAgentur Hotels v Praze. Zápas pořádala Pražská šachová společnost.

Oslava 10 let Pražské šachové společnosti

Oslava 10 let Pražské šachové společnosti

(listopad 2014, divadlo Disk, Praha)
Stovka hostů slavila v sobotu 8. 11. desetileté výročí Pražské šachové společnosti v divadle Disk. Nádherně inscenované představení Kabaret a následný raut navštívili i reprezentanti hlavní sponzorů největších akcí Pražské šachové společnosti: Pavel Tykač (Sněženky a Machři - Czech Coal Chess Match 2014), Antonín Blažek (Šachový vlak - České dráhy a Výzkumný ústav železniční) a Jan Klaus, Libor Kičmer, Jiří Pačovský a Jan Hruška (ČEZ CHESS TROPHY).

Šachový vlak 2014

Šachový vlak 2014

(říjen 2014, Praha - Vídeň - Budapešť - Trenčín - Krakov - Praha)
Šachový vlak 2014 projel ve dnech 10. - 14. řijna po trase Praha - Vídeň - Budapešť - Trenčín - Krakov - Praha. Dvanácti kolový turnaj v rapid šachu ve vlaku vyhrál australský velmistr Ian Rogers před vítězi minulých dvou ročníků, stříbrným velmistrem Martinem Petrem a bronzovým velmistrem Vlastimilem Hortem. Turnaje se zúčastnilo 76 hráčů ze 16 zemí celého světa, včetně reprezentantů Brazílie, Kanady, Islandu, Izraele či Sáudské Arábie.

EY ŠACHOVÝ TURNAJ MANAŽERŮ

EY ŠACHOVÝ TURNAJ MANAŽERŮ

(září 2014, Florentinum, Praha)
Poradenská společnost EY uspořádala ve spolupráci s Pražskou šachovou společností již 4. ročník manažerského turnaje v bleskovém šachu. Letos šestnáctce pozvaných účastníků vládl železnou rukou Igor Němec. Bývalý ministr a dnešní předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů vyhrál stylem start cíl, když získal 7,5 bodů z devíti partií. Na druhém místě skončil bývalý člen představenstva ČSOB a prezident Šachového svazu ČR Jan Lamser a třetí místo vybojoval partner EY Petr Knap.

ČEZ CHESS TROPHY 2014

ČEZ CHESS TROPHY 2014

(červen 2014, Michnův palác, Praha)
Třetí nejlepší šachista světa k 1. 1. 2014 a nejlepší šachista USA, velmistr Hikaru Nakamura byl hlavním hostem festivalu ČEZ CHESS TROPHY 2014. V Praze vyhrál zápas nad nejlepším českým šachistou Davidem Navarou, když ve 4 vážných partiích zvítězil se skóre 3,5:0,5. Součástí festivalu byly i simultánka Hikaru Nakamury proti 30 soupeřům, přednášky zkušených velmistrů, kvíz legendy českého šachu Vlastimila Horta a křest knihy Černobílá cesta.

Turnaj VŠFS 2014

Turnaj VŠFS 2014

(duben 2014, Vysoká škola finanční a správní, Praha)

Již čtvrtý ročník přeboru družstev středních škol v rapid šachu na Vysoké škole finanční a správní v Praze proběhl ve čtvrtek 3. dubna 2014. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, tempem rapid šach. Každá škola mohla do tohoto turnaje přihlásit maximálně dvě čtyřčlenná družstva. Turnaj se setkal s velkým ohlasem, zúčastnilo se ho celkem 27 družstev, z nichž se nejlépe umístilo Gymnasium Kladno, další dvě příčky obsadili studenti z Gymnázia Kroměříž a brněnského Gymnázia kpt. Jaroše.


Pražská šachová společnost, o.s. | design by pb